Zespół wBiblii.pl

Jesteśmy chrześcijanami zgromadzonymi w środowisku Ośrodka Liturgicznego Ruchu Światło-Życie im. św. Benedykta w Chorzowie i w wolnym czasie tworzymy i rozwijamy wBiblii.pl

Ośrodek Liturgiczny

Pomysł na elastyczną wyszukiwarkę biblijną rodził się stopniowo. Przygotowując spotkania formacyjne we wspólnocie Ruchu Światło-Życie często były potrzebne fragmenty biblijne dla uczestników, którzy nie mieli w tym czasie swojego Pisma Świętego.

Przeszukiwanie internetu i wybieranie odpowiednich fragmentów z innych wyszukiwarek biblijnych było możliwe dla nieskomplikowanych siglów biblijnych jak np. J 3,16, czy Łk 1,46-55. Problem zaczął się pojawiać w momencie bardziej zawiłych siglów biblijnych z użyciem liter(abc, n, nn itp.), kropek, średników czy też dodatkowej numeracji psalmów(np. Ps 100[99], Ps 148[147]).

Wiele bardzo dobrych wyszukiwarek w polskim internecie umożliwia wyszukwianie na różne sposoby, jednak brakowało narzędzia, które by pozwalało wyszukiwać według skrótów biblijnych na zasadzie przepisania ich z Pisma Świętego, lekcjonarza, ORDO, konspektu animatora czy innego źródła nie bacząc na znaki specjalne, czy też zawiłość skrótu lub uwzględnienie odpowiedniego formatu.

wBiblii.pl

Na rekolekcjach KAMuzO 2011 pomysł został przedstawiony moderatorowi Ośrodka Liturgicznego, którym jest ks. Bartosz Zygmunt. Szybko zebrała się grupka osób, które wspólnie dostosowywały Pismo Święte, tak by można je było swobodnie przeszukiwać według siglów biblijnych. Pierwszy silnik wyszukiwania powstał stosunkowo szybko i już na tym etapie pojawiło się wiele pomysłów, których część juz zrealizowaliśmy na wBiblii.pl. Zachęcamy do przeczytania poradnika

Z pośród wielu przekładów biblijnych dostępnych w Polsce, wybraliśmy wydanie IV Biblii Tysiąclecia Wydawnictwa Księży Pallotynów i dzięki ich życzliwości otrzymaliśmy zgodę na jego wykorzystanie.

Mamy wiele pomysłów na ulepszenie wBiblii.pl i ciągle dokładamy starań, aby strona służyła drugiemu człowiekowi. Możesz do nas napisać w dziale kontakt.

Możesz więcej!

Notatki do fragmentów
Historia ostatnio wyszukanych

Załóż konto

Masz pomysł?

Napisz do nas i pomóż nam rozwijać wyszukiwarkę

Kontakt

Odkrywaj Słowo Boże

Zobacz co inni wyszukiwali

Zainspiruj się

Polecamy

Apostolat Margaretka

Apostolat Margaretka